7N10070005
TXC CORPORATION
Produkt-Nr.:
7N10070005
Hersteller:
TXC CORPORATION
Beschreibung:
XTAL OSC TCXO 10.0MHZ CMOS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Frequency Stability ±280ppb
Current - Supply (Max) 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series 7N
Function Enable/Disable
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Output CMOS
Mfr TXC CORPORATION
Base Resonator Crystal
Frequency 10 MHz