Zuhause / Crystals / 7V-40.500MAAV-T
minImg
7V-40.500MAAV-T
TXC CORPORATION
Produkt-Nr.:
7V-40.500MAAV-T
Beschreibung:
CRYSTAL 40.5000MHZ 8PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series 7V
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 40.5 MHz