CNC Tech
Produkt-Nr.:
800-12-38D-BL-08.2F
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CRD 12AWG NEMAL5-20P - C19 8.2'
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$30.172
$30.172
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 105°C |
| 1st Connector | NEMA L5-20P |
| Voltage Rating | 125V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| 2nd Connector | IEC 320-C19 |
| Shielding | Unshielded |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Series | - |
| Length | 8.20' (2.50m) |
| Approved Countries | Canada, United States |
| Mfr | CNC Tech |
| Approval Agency Marking | CSA, cUL, UL |
| Style | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Cord Type | SJT |
| Base Product Number | 800-12 |
| Number of Conductors | 3 |