Crouzet
Produkt-Nr.:
80350001
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SERVOMOTOR 3000 RPM 24V 310W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 141.64 / 1000 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Diameter - Shaft | 0.551" (14.00mm) |
| Termination Style | Connector |
| Approval Agency | - |
| Encoder Type | Incremental |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Size / Dimension | Square - 2.953" x 2.953" (75.00mm x 75.00mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 2.205" (56.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 1.181" (30.00mm) |
| RPM | 3000 RPM |
| Function | Servomotor |
| Series | DCmind, SQ75, 80350, SMi22 |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | 314W |
| Motor Type | Brushless (BLDC) |
| Mfr | Crouzet |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | 354 / 2500 |
| Features | Integrated Controller, Key |
| Package | Bulk |
| Gear Reduction Ratio | - |