Crouzet
Produkt-Nr.:
80803011
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
GEARMOTOR 120 RPM 24V 65-3:1 STD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 133.8 / 945 |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Diameter - Shaft | 0.315" (8.00mm) |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Approval Agency | CE |
| Encoder Type | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Size / Dimension | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | - |
| Weight | - |
| Length - Shaft and Bearing | 1.047" (26.60mm) |
| RPM | 120 RPM |
| Function | Gearmotor |
| Series | 80803 |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | 17W |
| Motor Type | Brushed |
| Mfr | Crouzet |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | 283.2 / 2000 |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Gear Reduction Ratio | - |