Rubycon
Produkt-Nr.:
80ZLJ560M16X31.5
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 560UF 20% 80V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.1445
$3.1445
10
$2.5422
$25.422
50
$2.21882
$110.941
100
$1.94142
$194.142
500
$1.479207
$739.6035
1000
$1.294308
$1294.308
2500
$1.248082
$3120.205
5000
$1.201854
$6009.27
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.319" (33.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 80 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.452 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | ZLJ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 560 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 32 mOhms |