82A1141-16-MST4-9CS3022
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
82A1141-16-MST4-9CS3022
Beschreibung:
CABLE 4COND 16AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0130" (0.330mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 259/40
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.234" (5.94mm)