SAB North America
Produkt-Nr.:
8341604
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CABLE 4COND 16AWG BRN SHLD 1=1FT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 80°C |
| Usage | Industrial, Servo Motor |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Shield Type | Braid |
| Shield Material | Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Thickness | - |
| Jacket (Insulation) Material | Polyurethane (PU) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16 AWG |
| Ratings | UL Style 20235 |
| Series | SL 834 C |
| Shield Coverage | - |
| Length | - |
| Conductor Insulation | Polymer |
| Voltage | 1000 V |
| Mfr | SAB North America |
| Conductor Strand | 84/34 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket Color | Brown |
| Features | - |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.354" (8.99mm) |
| Number of Conductors | 4 |