Zuhause / Specialized / 84965-302004LF
minImg
84965-302004LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
84965-302004LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HEADER 96POS PCB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 8
Number of Positions 96
Voltage Rating -
Color Natural
Contact Finish Thickness -
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish -
Termination Press-Fit
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series Metral®
Number of Columns -
Connector Style -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)