85761-1025LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
85761-1025LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN RCPT 30POS PCB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 30
Voltage Rating 1000V
Color Natural
Contact Finish Thickness -
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series Metral®
Number of Columns -
Connector Style -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)