86130261014345E1LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
86130261014345E1LF
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.557" (14.15mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Features Keying Slot
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.240" (6.10mm)
Contact Finish - Mating Gold or Gold-Palladium
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 26
Series Quickie™
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Gray
Contact Length - Post 0.171" (4.35mm)