Zuhause / Tape / 862-CLEAR-12MMX55M-BULK
minImg
862-CLEAR-12MMX55M-BULK
3M
Produkt-Nr.:
862-CLEAR-12MMX55M-BULK
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CLEAR 12MM X 55 M
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 39°F ~ 79°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black, Clear
Backing, Carrier Polypropylene
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0047" (4.7 mils, 0.119mm)
Series 862
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Filament
Width 0.47" (12.00mm)