86855-050LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
86855-050LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN RCPT HSG 50POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Board Latch
Product Status Active
Insulation Material Polyphenylene Ether (PPE)
Series Mini-PV™, Basics+
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)