Zuhause / Tape / 8916V-CLEAR-18MMX55M
minImg
8916V-CLEAR-18MMX55M
3M
Produkt-Nr.:
8916V-CLEAR-18MMX55M
Hersteller:
3M
Beschreibung:
FILAMENT TAPE 8916V CLEAR
Benutzer handbuch
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier Scotchpro™ Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm)
Series Scotch® 8916V
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package -
Tape Type Filament
Width 0.71" (18.00mm)