Zuhause / Tape / 8979-BLUE-22"X60YD
minImg
8979-BLUE-22"X60YD
3M
Produkt-Nr.:
8979-BLUE-22"X60YD
Hersteller:
3M
Beschreibung:
TAPE DUCT CLOTH BLUE 22"X 60YDS
Benutzer handbuch
Usage General Purpose
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Blue
Backing, Carrier Polyethylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0126" (12.6 mils, 0.320mm)
Series 8979
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 200°F (93°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Duct Tape
Width 22.00" (558.80mm)