Zuhause / Tape / 8979N-RED-24MMX54.8M*
minImg
8979N-RED-24MMX54.8M*
3M
Produkt-Nr.:
8979N-RED-24MMX54.8M*
Hersteller:
3M
Beschreibung:
TAPE DUCT CLOTH RED 15/16"X 60YD
Benutzer handbuch
Usage General Purpose
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Red
Backing, Carrier Polyethylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0126" (12.6 mils, 0.320mm)
Series 8979N
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 200°F (93°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Duct Tape
Width 0.94" (24.00mm) 15/16"