Crouzet
Produkt-Nr.:
8989B105
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
GEARMOTOR 11.5 RPM 24V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$710.714
$710.714
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 3540 / 25000 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Diameter - Shaft | 0.472" (12.00mm) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | CE, UL |
| Encoder Type | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Size / Dimension | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.575" (40.00mm) |
| Weight | - |
| Length - Shaft and Bearing | 0.984" (25.00mm) |
| RPM | 11.5 RPM |
| Function | Gearmotor |
| Series | DCmind, 8989B |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | 104W |
| Motor Type | Brushed |
| Mfr | Crouzet |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | 3540 / 25000 |
| Features | Key, Noise Filter |
| Package | Bulk |
| Gear Reduction Ratio | 301.68 |
| Base Product Number | 8989B |