Zuhause / Crystals / 8Q-37.400METC-T
minImg
8Q-37.400METC-T
TXC CORPORATION
Produkt-Nr.:
8Q-37.400METC-T
Hersteller:
TXC CORPORATION
Beschreibung:
CRYSTAL 37.4MHZ 9PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 9pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series 8Q
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 37.4 MHz