Zuhause / Oscillators / 8W-66.667MBD-T
minImg
8W-66.667MBD-T
TXC CORPORATION
Produkt-Nr.:
8W-66.667MBD-T
Hersteller:
TXC CORPORATION
Beschreibung:
XTAL OSC XO 66.6670MHZ CMOS SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 8W
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr TXC CORPORATION
Base Resonator Crystal
Frequency 66.667 MHz