Zuhause / Crystals / 8Y-40.000MAAK-T
minImg
8Y-40.000MAAK-T
TXC CORPORATION
Produkt-Nr.:
8Y-40.000MAAK-T
Hersteller:
TXC CORPORATION
Beschreibung:
2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Benutzer handbuch
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series 8Y
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 40 MHz