TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
9-160583-5
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN QC RCPT 15.5-22AWG 0.250
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.5795
$5.795
25
$0.57684
$14.421
50
$0.55727
$27.8635
100
$0.467305
$46.7305
250
$0.438064
$109.516
500
$0.413725
$206.8625
1000
$0.362615
$362.615
2500
$0.34315
$857.875
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.303" (7.70mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 15.5-22 AWG |
| Series | Faston, PIDG |
| Length - Overall | 0.874" (22.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.138" (3.51mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 160583 |