924217-24-27-I
3M
Produkt-Nr.:
924217-24-27-I
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 27
Color Black
Length - Post (Mating) 0.238" (6.045mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.728" (18.500mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series 929
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.380" (9.652mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)