924217-32-11-I
3M
Produkt-Nr.:
924217-32-11-I
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 11
Color Black
Length - Post (Mating) 0.240" (6.100mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.980" (24.892mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series 929
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.630" (16.000mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)