TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
925667-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN WIRE PIN TERM 18-22AWG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Diameter - Barrel ID | - |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Length - Pin | 0.276" (7.00mm) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Diameter - Barrel OD | - |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.429" (10.90mm) |
| Insulation Diameter | 0.079" ~ 0.098" (2.00mm ~ 2.50mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pin Diameter | Circular - 0.078" (1.98mm) Dia |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Length - Termination | 0.098" (2.50mm) |
| Base Product Number | 925667 |