926781-01-10-I
3M
Produkt-Nr.:
926781-01-10-I
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.245" (31.623mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series 929
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.600" (15.240mm)
Length - Tail 0.545" (13.843mm)