929647-03-16-EU
3M
Produkt-Nr.:
929647-03-16-EU
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
Auf Lager : 230
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.235" (5.97mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 16
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.410" (10.41mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.745" (18.92mm)