929700-06-29-RK
3M
Produkt-Nr.:
929700-06-29-RK
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 29POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 29
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.710" (18.03mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.128" (28.65mm)