929870-01-22-RA
3M
Produkt-Nr.:
929870-01-22-RA
Beschreibung:
CONN RCPT 22POS 0.1 GOLD PCB
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.150" (3.81mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000V
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Current Rating (Amps) 1A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 22
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.125" (3.18mm)