929974-01-24-RK
3M
Produkt-Nr.:
929974-01-24-RK
Beschreibung:
CONN RCPT 24POS 0.1 TIN PCB
Auf Lager : 362
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.325" (8.25mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 1500V
Contact Finish Thickness - Mating 100.0µin (2.54µm)
Current Rating (Amps) 2A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 24
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.125" (3.18mm)