TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
936201-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG HSG 16POS 4.00MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.235
$1.235
10
$1.15045
$11.5045
25
$1.1077
$27.6925
50
$1.09706
$54.853
100
$0.99009
$99.009
250
$0.957942
$239.4855
500
$0.872309
$436.1545
1000
$0.781337
$781.337
2500
$0.727814
$1819.535
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 16 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | Multi-Lock |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.157" (4.00mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 936201 |