951450-8061106-AR
3M
Produkt-Nr.:
951450-8061106-AR
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CONN HDR 50POS 0.079 STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.232" (5.900mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) Flash
Length - Overall Pin 0.543" (13.800mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series 951
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.201" (5.100mm)
Length - Tail 0.110" (2.800mm)