961228-5500-AR-PT
3M
Produkt-Nr.:
961228-5500-AR-PT
Beschreibung:
CONN HEADER SMD R/A 28POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.197" (5.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 28
Series 961
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)