961254-5900-AR-PT
3M
Produkt-Nr.:
961254-5900-AR-PT
Beschreibung:
CONN HEADER SMD R/A 54POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.197" (5.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.280" (7.11mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Series 961
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)