961254-6700-AR-PT
3M
Produkt-Nr.:
961254-6700-AR-PT
Beschreibung:
CONN HEADER SMD 54POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.098" (2.50mm)
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.260" (6.60mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Series 961
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)