TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
963062-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN FML HSG 35POS 5.00MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 35 |
| Color | Black |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | Junior Timer |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Connector Type | Housing for Female Insert |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | - |
| Base Product Number | 963062 |