TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
963961-3
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
FF-FLACHSTECKER2,8
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.110" (2.79mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20-24 AWG |
| Series | Fastin-Faston |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | 0.045" ~ 0.063" (1.14mm ~ 1.60mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 963961 |