TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
964197-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN RING CIRC 17-20AWG CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 0.474" (12.04mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 17-20 AWG |
| Stud/Tab Size | - |
| Thickness | 0.025" (0.64mm) |
| Series | - |
| Length - Overall | 1.028" (26.10mm) |
| Insulation Diameter | 0.055" ~ 0.083" (1.40mm ~ 2.11mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 964197 |