TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
966245-4
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Color | Green |
| Length - Post (Mating) | 0.225" (5.715mm) |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | 31.5µin (0.80µm) |
| Length - Overall Pin | 0.681" (17.300mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Gold |
| Series | AMPMODU Mod II |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Stack Height | 0.335" (8.500mm) |
| Length - Tail | 0.122" (3.100mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 966245 |