Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
98414-G06-16LF
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 16POS 2MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.4725
$1.4725
10
$1.28345
$12.8345
100
$1.146745
$114.6745
500
$0.955586
$477.793
1000
$0.81908
$819.08
5000
$0.726246
$3631.23
10000
$0.709868
$7098.68
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.232" (5.90mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 200V (AC/DC) |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 2A (AC/DC) |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Keying Slot |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Length - Mating | 0.157" (4.00mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold, GXT™ |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 16 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Contact Finish Thickness - Post | 78.7µin (2.00µm) |
| Contact Shape | Square |
| Series | Minitek® 2.00mm |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Cream |
| Contact Length - Post | 0.098" (2.50mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 98414 |