9C04021A1501JLHF3
YAGEO
Produkt-Nr.:
9C04021A1501JLHF3
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0402
Beschreibung:
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402
Resistance 1.5 kOhms
Series 9C
Power (Watts) 0.063W, 1/16W