AC1206FR-075K6L
YAGEO
Produkt-Nr.:
AC1206FR-075K6L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
1206
Beschreibung:
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/4W 1206
Auf Lager : 7630
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.6 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W