AC1206KKX7R7BB225
YAGEO
Produkt-Nr.:
AC1206KKX7R7BB225
Beschreibung:
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206
Auf Lager : 1950
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Series AC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 2.2 µF