AC1210FR-074R02L
YAGEO
Produkt-Nr.:
AC1210FR-074R02L
Beschreibung:
RES 4.02 OHM 1% 1/2W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.02 Ohms
Series AC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W