AC1210JKNPOBBN152
YAGEO
Produkt-Nr.:
AC1210JKNPOBBN152
Beschreibung:
CAP CER 1500PF 500V C0G/NPO 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series AC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 1500 pF