AC1210KKX7R9BB475
YAGEO
Produkt-Nr.:
AC1210KKX7R9BB475
Beschreibung:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Series AC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 4.7 µF