AC2010FK-075K11L
YAGEO
Produkt-Nr.:
AC2010FK-075K11L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
2010
Beschreibung:
RES SMD 5.11K OHM 1% 3/4W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.11 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W