AC2512FK-075K76L
YAGEO
Produkt-Nr.:
AC2512FK-075K76L
Beschreibung:
RES SMD 5.76K OHM 1% 1W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.76 kOhms
Series AC
Power (Watts) 1W