ACMP-1566-551-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
ACMP-1566-551-T
Hersteller:
Abracon LLC
Beschreibung:
CMC 10A 2LN 550 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 6mOhm
Impedance @ Frequency 550 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.614" L x 0.512" W (15.60mm x 13.00mm)
Height (Max) 0.260" (6.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ACMP-1566
Voltage Rating - DC 80V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 10A