AF0201FR-0718RL
YAGEO
Produkt-Nr.:
AF0201FR-0718RL
Beschreibung:
RES 18 OHM 1% 1/20W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 18 Ohms
Series AF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W