AF0402FR-072K2L
YAGEO
Produkt-Nr.:
AF0402FR-072K2L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0402
Beschreibung:
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/16W 0402
Auf Lager : 19900
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.2 kOhms
Series AF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W